info@adveyer.com

0 850 333 37 87

hostikonavbannerimg2

Alan Adınızı

Hiç bir firmada olmayan yeni uzantılar ve en düşük alan adı fiyat garantisi için alan adınızı belirleyin… Alan adınızı kullanmaya başlamak için hemen alt kısımda arama yaparak işlemlere başlayın…

Alan Adınızı Bulun

.com | only $14.99

.net | only $16.99

.org | only $14.35

En Fazla Aranan Alan Adları

hostikhodomainicon1

Tüm Dünyada En fazla Alınan Alan Adları

$
14
.99/

Yıllık

hostikhodomainicon2

Tüm Dünyada En fazla Alınan Alan Adları

$
16
.99/

Yıllık

hostikhodomainicon3

Tüm Dünyada En fazla Alınan Alan Adları

$
14
.35/

Yıllık

hostikhodomainicon4

Tüm Dünyada En fazla Alınan Alan Adları

$
34
.01/

Yıllık

Sıkça Sorulan Sorular

Alan adları, web sitenizin internetteki açık adresi gibidir. Web sitenizi ziyaret etmek isteyen kullanıcılar, bu adresi tarayıcıya yazarak web sitenize ulaşır. Bu nedenle bir web sitesi açmak için ilk yapılması gereken domain kaydetmektir.
Öncelikli olarak, iletişim bilgilerinizin korunmasının doğru olduğunu unutmayın. Başlıktaki isim bunu ödeyen kişiyi tanımlayamaz sadece kimin kaydettirdiğini tanımlar. Bu nedenle, idari, tescil edilen kişi, faturalandırma ve teknik iletişim alanlarına doğru ve geçerli bilgilerin tümünü girdiğinizden emin olun. Tescil edilen kişi olarak listeleniyorsa, o alan adı için yasal haklarına sahip olan kişiyle veya şirketle aynıdır. Ayrıca, tescil edilen olarak listelenen kişinin devlet tarafından düzenlenmiş resmi bir fotoğraflı kimliğine sahip olması gereklidir. Hatta tescil edilen kişi alanında listeleniyorsa, şirket için geçerli bir işletme lisansına sahip olması gerekir. Bu, alan adını hiçbir zaman kaybetmemeniz için en önemli yollardan biridir.
Öncelikle sistemimize üye değilseniz portalımız üzerinden “https://portal.adveyer.com/index.php?/signup/” linkine giriş yaparak bilgileriniz ile üyelik oluşturabilirsiniz. Üyelik bilgileriniz ile kontrol panelinize erişim sağladıktan sonra “Sipariş” menüsünden, “Alan Adı Arama” menüsünü seçerek ve alan adınızı sorgulayarak sipariş geçebilirsiniz. Ana sayfamızda bulunuyorsanız “Alan Adı” menüsünden bu alana ulaşabilirsiniz.
Türkçe karakterli domain desteği sağlanmamaktadır.
Alan adınızın ödemesini gerçekleştirdikten sonra alan adınız aktif olmaktadır. Genellikle. tr uzantılı alan adları, .de .ru ve .eu uzantılı alan adlarınız siparişi geçtikten sonra registar firmasının koşullarını sağlamanız durumunda alan adı durumunuzu bekliyor olarak görebilirsiniz. İlgili durumun kontrolü için bize destek kaydı üzerinden talebinizi iletebilirsiniz. Ayrıca diğer uzantılarda iletişim bilgilerinizin eksik olması durumunda alan adınız registar firmamız tarafından tescil edilmeyecektir. Satın alım gerçekleştirirken Profil bölümünde bulunan iletişim bilgilerinizin eksiksiz olduğunu kontrol etmelisiniz.

Domain satın alımından sonra registar firması tarafınıza alan adı sahip doğrulama maili iletmektedir.

İlgili maili onaylamamanız durumunda alan adınızın DNS kayıtları registar firması tarafından askıya alınmaktadır.

İlgili alan adı sahip doğrulama maili iletişim bilgilerinizde yer alan mail adresine iletilmektedir.

Kontrol Paneliniz üzerinde “Hizmetler/Alan Adları” menüsüne tıklayarak ilgili domaininizi seçtikten sonra, “İsim Sunucusu Kayıtları” bölümünden “İsim Sunucusu Yönetimi” tıklayarak Name Server adreslerinizi güncelleyebilirsiniz. Ayrıca bu işlemi alan adınıza tıkladıktan sonra gelen ekranda en alt kısımda “İsim Sunucusu Yönetimi” bölümünden de yapabilirsiniz. Name Server güncelleme işleminin gerçekleşmesi için alan adı transfer kilidinin durumu kapalı olmalıdır.
Alan adınızı bitiş tarihinde sonra 30 gün içerisinde yenilememeniz durumunda, alan adınız cezalı periyoda girecektir. Cezalı periyot içerisinde yer alan alan adlarınızı 130 USD+KDV ödeyerek yenileme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Cezalı periyoda giren alan adları 30 gün sonra silinme periyoduna girecektir. Silinme periyodunda ödeme seçeneği olmadığı için alan adınızın silinmesini beklemeniz gerekmektedir. Alan adınızın silinme periyodu tahmini 30 gündür. Bu periyot tamamlandıktan sonra alan adınız boşa düşecek, ilk gelen alır kuralı ile satışa yeniden sunulacaktır.

Kontrol Paneliniz üzerinde “Hesap/Faturalar” menüsüne tıklayarak ilgili domaine ait faturayı seçtikten sonra,

Banka Transferi, Kredi Kartı, Paypal veya 2Checkout seçenekleri ile yenileme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Faturanız henüz sistem tarafından oluşturulmadıysa,

kontrol paneliniz üzerinde “Hizmetler/Alan Adları” menüsüne tıklayarak ilgili domaini seçip,

“Son Kullanma Tarihi” kısmının yanındaki “Alan Adını Yenile” tıklayarak yenileme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

 
Bankaya Havale/EFT yolu ile yapılan ödemelerde ödemeniz 15.00’e kadar gerçekleştirilirse aynı gün içinde onaylanır. 15.00’ten sonra yapılan ödemeler, bir sonraki iş günü saat 10.00’a kadar onaylanır. Siparişinizin gecikmemesi için, Havale/EFT işlemlerinde açıklama bölümüne ödemiş olduğunuz fatura numarasını yazmanız gerekmektedir.
Firmamıza transfer işlemleri için transfer koşullarımız; – Transfer edilecek alan adının transfer kilidinin kaldırılması gerekmektedir. – Transfer başvurusunu yapabilmeniz için alan adınızın bitiş süresinin 30 günden fazla olması gerekmektedir. – Alan adı aktif durumda olması gerekmektedir. – Alan adının whois (iletişim) bilgilerinde yer alan e-posta adresinin aktif ve kullanılabilir olmalı. – Alan adının önceden tahsis edilmiş firmaya borçlu durumda olmaması gerekmektedir. – Domain yenileme işleminden ancak 60 gün sonra transfer işlemi başlatılabilmektedir. Transfer koşullarını sağlamanız durumunda aşağıdaki adımları izlemeniz gerekmektedir; – Üyelik bilgileriniz ile kontrol panelinize erişim sağladıktan sonra “Sipariş” menüsünden, “Alan Adı Arama” menüsünü seçerek sorgulama ekranına alan adınızı uzantısı olmadan yazdıktan sonra, uzantınızı seçerek sorgulama butonu ile sorgulatabilirsiniz. – Sorgulama sonrasında “TRANSFER” butonuna tıklayarak, “EPP Kodu” bölümüne transfer kodunuzu yazarak ödeme işleminizi tamamladığınız anda transfer işleminiz sistem tarafından başlatılacaktır. (Transfer işleminin tamamlanması 7-10 gün sürebilmektedir.)
Kontrol Paneli üzerindeki “Destek” bölümünden aktarmak istediğiniz alan adı ve müşterimize ait mail hesabını talebinizi iletebilirseniz, talep etmiş olduğunuz kullanıcıya alan adınız aktarımı tarafımızca gerçekleşecektir.
.de uzantılı alan adı için; Adresinizin Almanya’da bulunan, onaylanmış bir adres olması gerekmektedir. Bu nedenle bu adres dışında bir kullanıcı .de uzantılı alan adı tescil etmek istediğinde tescil edilmemektedir. Alan adını satın aldıktan sonra whois bilgilerini Almanya’da faaliyet gösteren firmanızın veya ikamet eden yetkili kişinin adresi ile güncelleyerek tarafımıza bilgi vermeniz gerekmektedir. .eu uzantılı alan adı için; Avrupa Birliği’ne bağlı ülkelerde faaliyet gösteren/yaşayan kişi ya da kurumlarca kullanılabilir. .ru uzantılı alan adı için; Rusya adres bilgisi iletmeniz gerekmektedir. Bu nedenle bu adres dışında bir kullanıcı .ru uzantılı alan adı tescil etmek istediğinde tescil edilmemektedir. Alan adını satın aldıktan sonra whois bilgilerini Rusya’da faaliyet gösteren firmanızın veya ikamet eden yetkili kişinin adresi ile güncelleyerek tarafımıza bilgi vermeniz gerekmektedir.
Kontrol Paneli üzerindeki “Destek” bölümünden talebinizi iletmeniz durumunda alan adı park etme işlemleri tarafımızca düzenlenecektir.