DEDICATED SERVER

(Fiziksel Sunucu Kiralama)

SSD disk, işlemci, bellek gibi sistem kaynaklarını güçlü sanal bir kaynak havuzu içerisinden temin eden sanal sunucu modelidir. Sanal sunucular fiziksel bir müdahaleye gerek olmadan sistem üzerinden güncelleme, arttırma veya azaltma işlemleri yapmanıza olanak sağlar.

Size Özel

Kiralık Sunucular

Firmamız stoklarında en kaliteli marka sunucuları bulundurur. Uzman Mühendis kadromuz ile SUPERMICRO, DELL, HP, FUJITSU ve GOOXI gibi dünya markalarını müşterilerimizin istekleri doğrultusunda konfigüre ederek hazır hale getiririz. Tüm dedicated server ürünlerimiz istekleriniz doğrultusunda ilave donanım, yazılım ve hizmet seçenekleri ile sunucularınızı size özel hale getirilmektedir.

Kiralık sunucu için bizi tercih etme sebepleriniz

Neden Dedicated Server

Hızlı Kurulum ve Teslimat

Express sunucular 15 dakika içerisinde hızlıca kurulup teslim edilir. Standart sunucular 4 saat içerisinde teslim edilir.

Paylaşımsız ve Limitsiz

100 Mbit/s paylaşımsız ve trafik limitsiz internet erişimi mevcuttur. Herhangi bir ekstra aşım ücreti ödemezsiniz.

Garantili Sunucular

Herhangi bir parça arızasında teknik personellerimiz kesinti olmadan hızlıca ücretsiz parça değişimi sağlamaktadır.

Son teknoloji sunucular ve ekipmanlar ile hazırlanmış

Kiralık Sunucu Paketleri

Türkiye Lokasyonlu Sunucular

Sunucu

İşlemci

Intel Pentium G6950

RAM

8 GB DDR3

Disk

500GB SATA

Trafik/Port

Sınırsız Trafik
100mbps Paylaşımsız

Fiyat (Aylık)

$69.00USD
$49.00USD

Sunucu

İşlemci

Intel Xeon E3-1220v1

RAM

8 GB DDR3

Disk

500GB SATA

Trafik/Port

Sınırsız Trafik
100mbps Paylaşımsız

Fiyat (Aylık)

$79.00USD
$54.00USD

Sunucu

İşlemci

Intel Xeon E3-1230v2

RAM

8 GB DDR3

Disk

500GB SATA

Trafik/Port

Sınırsız Trafik
100mbps Paylaşımsız

Fiyat (Aylık)

$89.00USD
$59.00USD

Sunucu

İşlemci

Intel Xeon E3-1230v3

RAM

8 GB DDR3

Disk

500GB SATA

Trafik/Port

Sınırsız Trafik
100mbps Paylaşımsız

Fiyat (Aylık)

$99.00USD
$69.00USD

Sunucu

İşlemci

2x Amd Opteron 4122

RAM

8 GB DDR3

Disk

500GB SATA

Trafik/Port

Sınırsız Trafik
100mbps Paylaşımsız

Fiyat (Aylık)

$119.00USD
$89.00USD

Sunucu

İşlemci

Intel Xeon E3-1230v5

RAM

8 GB DDR3

Disk

500GB SATA

Trafik/Port

Sınırsız Trafik
100mbps Paylaşımsız

Fiyat (Aylık)

$129.00USD
$99.00USD

Sunucu

İşlemci

Intel Xeon E3-1240v5

RAM

8 GB DDR3

Disk

500GB SATA

Trafik/Port

Sınırsız Trafik
100mbps Paylaşımsız

Fiyat (Aylık)

$149.00USD
$119.00USD

Sunucu

İşlemci

Intel Xeon E5-2620v3

RAM

8 GB DDR4

Disk

120GB SSD

Trafik/Port

Sınırsız Trafik
100mbps Paylaşımsız

Fiyat (Aylık)

$199.00USD
$149.00USD

Almanya Lokasyonlu Sunucular

Sunucu

İşlemci

Intel Xeon 1230v6

RAM

16 GB DDR4

Disk

240GB SSD

Trafik/Port

Sınırsız Trafik
100mbps Paylaşımsız

Fiyat (Aylık)

$159.00USD
$129.00USD

Sunucu

İşlemci

Intel Xeon 1230v6

RAM

16 GB DDR4

Disk

240GB SSD

Trafik/Port

Sınırsız Trafik
1 Gbps Paylaşımsız

Fiyat (Aylık)

$299.00USD
$239.00USD

Tüm Kiralık Sunucu Paketleri

ORTAK ÖZELLİKLERİ

Xeon Cpu Güvencesi

Kiralık sunucularımızın tamamında Intel Xeon işlemci modelleri kullanılmakta ve ihtiyaca özel sunucularda sunulmaktadır.

ECC Ram

Kiralık sunucularımızın tamamında güvenilirliği ve performansı yükseltmek amacıyla son teknoloji ECC Ram kullanılmaktadır.

SSD Disk Hız ve Kalitesi

SSD diskli paketlerimiz dışında SATA Disk ile sunulan paketlerimizi özelleştirip müşterilerinizi SSD disk kalite ve hızına ulaştırabilirsiniz.

Raid Yapısı

Birden fazla diskli sunucularda istediğiniz RAID seçeneğini seçerek disk arızası ile yaşanabilebilecek aksaklıkları minimize edebilirsiniz.

Geniş İşletim Sistemi Seçenekleri

Linux (Centos, Ubuntu, Debian, FreeBSD vb.), Windows Server sürümleri ve çeşitli işletim sistemleri seçenekleri mevcuttur.

Özelleştirilmiş Network

Ağ alt yapımız çok büyük kapasitelerde veri akşını sorunsuz şekilde sağlaması için özelleştirilmiş güçlü switchler ile sağlanmaktadır.

Yedekli Network

Yurtiçi ve yurtdışında N+N sayıda yedekli alt yapımız ile yaklaşık 100Gbit uplink ve kesintisiz enerji çözümümüz bulunmaktadır.

Tier III Veri Merkezi

Tier III veri merkezi standartlarına uygun alt yapımız ile tamamı yedekli sistemler sayesinde etkin çalışma seviyemiz %99.9!

Parça Garantisi

Kiraladığınız sunucularımızın tamamında meydana gelebilecek arızalar için ücretsiz ve hızlı değişim garantisi bulunmaktadır.

7/24 Teknik Destek

Satış öncesi ve sonrasında soru ve sorunlarınıza 7/24 ticket sistemi, canlı destek ve telefon üzerinden çözüm sağlanmaktadır.

İzleme Servisleri

Kiralık sunucuların tamamı için servis izleme ek hizmet olarak sunulmaktadır. Kiralık sunucularınıza alacağınız servis izleme hizmeti ile sunucularınızın disk, ram, işlemci ve trafik gibi tüm faaliyetlerini gerçek zamanlı takip edebilirsiniz. Bu servis ile sunucunuzun kaynak tüketimlerini daha iyi analiz edip yeterlilik düzeyinizi de görmüş olacaksınız. Zabbix, Cacti, Observium, Grafana ve WhatsupGold gibi izleme servisleri ile anlık sunucu durumlarınızı takip edebilirsiniz.

POP Noktası ve

Veri Merkezlerimiz

Aktif olarak tüm Dünya'da 32 pop noktasında yer alıyoruz ve bu pop noktalarında anlaşmalı 5 aktif veri merkezinden hizmet veriyoruz. Türkiye'nin dışında yurtdışı noktalarımızdan bazıları Almanya, Hollanda, Amerika ve Singapur'da yer almaktadır. Siz de yurtdışı sunucularımızı kullanarak Dünya'ya açılabilirsiniz. Ulaşım sürelerinizi her nokta için daha düşük seviyelere çekebilirsiniz.

Birebir

Yedekli Sistem

Kiralık sunucu hizmetinde kullanılan sunucular, storage ekipmanları, ara switchler ve ana switchler tamamen birebir yedekli olarak çalışmaktadır. Herhangi bir arıza ya da sistemsel yapılacak bir işlem esnasında sunucunuz herhangi bir aksaklık yaşamaz.

Kiralık Sunucu

DDoS Atak Koruması

Sistemimiz tüm DDoS ataklara karşı gerçek zamanlı olarak korunmakta ve bu hizmet için ekstra bir ücret talep edilmemektedir. Özel olarak optimize edilen güvenlik duvarımız sayesinde saldırılardan meydana gelecek aksaklıkların önüne geçilmektedir.

Ücretsiz Sunucu

Taşıma Desteği

ADVEYER'den alacağınız kiralık sunucu hizmetleri için diğer eski firmanızdan taşınma işleminizi alanında uzman teknik personelimiz gerçekleştirecektir. Sunucunuzu sisteminize uygun olarak konfigure ettikten sonra eksiksiz ve hatasız olarak tamamen ücretsiz taşıma garantisi veriyoruz.

Verilen tüm hizmetlerde

Veri Merkezi Özellikleri


Paylaşımsız Trafik Kapasitesi


Anlık MRTG Trafik Raporlama


7/24 Çağrı Merkezi


7/24 Ücretsiz IP-KVM Hizmeti


Yedekli Jeneratör


Yedekli UPS


Yedekli Klima Sistemleri


FM200 Yangın Söndürme Sistemi


Cisco - Juniper Network VLAN


7/24 Kamera Kayıt ve İzleme


Sunucu Monitoring Servisi


7/24 Ziyaret İmkanı

Dedicated Server Hakkında

Sıkça Sorulan Sorular

Fiziksel sunucu kiralamanın en büyük avantajı paylaşımsız sunucu kaynaklarıdır. Sunucu üzerinde bulunan RAM, Disk, İşlemci ve trafik faaliyetleri tamamen size ayrılmış olması ve tam erişim(root) yetkisine sahip olmasıdır. Bununla birlikte güvenliğiniz üst seviyelere çıkarken performansınız da en yüksek seviyelerde olacaktır. Fiziksel bir sunucuya sahip olmanız istediğiniz zaman özelliklerde upgrade yapmanıza olanak sağlayacaktır. Esnek sistemimiz sayesinde istediğiniz zaman sunucunuzun kaynakları üzerinde yükseltme veya düşürme yapabilirsiniz. Almış olduğunuz paket dışında ekstra bir ücretle karşılamazsınız. Örneğin bakım ücreti ya da parça değişim ücreti gibi maliyetler hiçbir zaman yansıtılmayacaktır.
Dedicater server satın alma işleminin ardından sunucunuz, teknik ekibimiz tarafından ücretsiz olarak kurulur ve size teslim edilir. Fiziksel sunucu kurulumu, sipariş aşamasında belirtmiş olduğunuz config'lere göre hazırlanır. Sunucudaki tüm güncellemeler de yapılarak, %100 hazır bir şekilde teslim edilir. Kurulum işlemleri tamamlandıktan sonra, kullanıcı hesabınıza tanımlı e-posta adresinize, sunucu bilgilerinin yer aldığı bir bilgilendirme maili iletilir.
Dedicated server kurulumları için herhangi bir ücret talep edilmemektedir.
Kiralık sunucularınızda CentOS, Debian, Ubuntu gibi ücretsiz Linux tabanlı işletim sistemlerini kullabilirsiniz. Bunun yanı sıra Windows server ve CloudLinux ücretli işletim sistemlerini de kullanabilirsiniz. İşletim sistemi konusunda herhangi bir kısıtlamamız bulunmamaktadır.
Her türden ihtiyacı karşılayabilmek adına aldığınız paket veya özel konfigürasyonlarınız doğrultusunda sunucularınız üzerinde SATA, SAS, SSD ve NVMe disk türleri kullanılmaktadır.

Alacağınız fiziksel sunucular kurulduktan sonra erişim bilgileri sizlerle sistemimize kayıtlı mail adresiniz üzerinden ve portal.adveyer.com üzerindeki ticket sistemi üzerinden paylaşılmaktadır.

Linux sunucular için SSH bağlantı bilgilerini, Windows sunucular için ise RDP bilgilerini kullanarak sunucularına uzaktan erişim sağlayabilirsiniz.

Kiralamış olduğunuz fiziksel sunucularda IDRAC, ILO, CIMC uzaktan erişim özelliği bulunmaktadır.

Uzaktan erişim ile sunucunuza konsol bağlantısı, reboot (restart) gibi işlemleri fiziksel müdahale olmadan gerçekleştirebilirsiniz.

Sunucu kurulum işlemi sonrasında uzaktan erişim için gerekli bilgiler Veri Merkezi ekibi tarafından sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize iletilmektedir.

Netcen Teknoloji Veri merkezinde yer alan sunucularınızı bizimle irtibata geçerek 7/24 ziyaret edebilirsiniz.

Kullanmış olduğunuz hizmet ve aldığınız sunucu paketi doğrultusunda hat hızınız 100Mbps, 1Gbps ve 10Gbps olabilmektedir.

Dedicated server hizmetlerinde kendi şahsınıza ait Windows lisanslarınızı kullanabileceğiniz gibi Lisanslar sayfasını ziyaret ederek ADVEYER güvence ve kalitesiyle yeni lisanslar da satın alabileceğinizi belirtmek isteriz.

Veri merkezimizde fiziksel sunucu barındırma hizmeti de sağlamaktadır. Ancak yalnızca Rack tipi sunucular için barındırma hizmeti sunuyoruz. Tower veya kasa tipi server barındırma hizmetimiz bulunmamaktadır.
Barındırma hizmet detaylarımız ve fiyat bilgisi için bizimle iletişim kanallarımızı kullanarak iletişime geçebilirsiniz.

Adveyer.com websitesi üzerinden kiralanan fiziksel sunucular lokasyon farklılıkları gösterebilmektedir.

Satın alırken seçmiş olduğunuz lokasyon ne ise sunucu hizmetiniz oradan aktif edilmektedir.

Seçebileceğiniz fiziksel sunucu lokasyonları;

- Türkiye

- Almanya

- Hollanda

Fatura oluşma ve ödeme tarihlerinin sabit olduğu bir faturalama sistemidir.

 

Örnek verecek olursak;

 

15 Mayıs tarihinde bir hizmet siparişi verdiğinizi varsayalım.

Faturanız Pro-Rata sistemiyle sistem tarafından oluşacak ve tarihler şu şekilde olacaktır.

 

Fatura Tarihi: 15 Mayıs 2018

Son Ödeme Tarihi: 22 Mayıs 2018

Bir Sonraki Son Ödeme Tarihi: 1 Temmuz 2018

 

Yukarıdaki örneğe göre ilk ödemeniz gereken fatura tutarınız 15 gün(Mayıstan kalan gün sayısı) + Haziran

Hizmet bedelinin 100USD olduğunu düşünürsek, bir buçuk aylık faturanız 150USD+KDV şeklinde yansıyacaktır.

 

Daha sonraki faturalarınızın son ödeme tarihleri her ayın 1'i olarak gelecektir.

Kısacası ayın 1'inden 1'ine ödeme yaparsınız.

Alınan hizmet için uygulanan faturalandırma tipi “Pro-Rata” ise faturanız her ayın sonuna 15 gün kala kesilir.

Pro-Rata uygulanmayan hizmetler de siparişinizin aktif olduğu gün itibari ile bir sonraki ayın/yılın aynı günü faturanız kesilir.

7 gün para iade garantisi

Herhangi bir sebepten dolayı 7 gün içerisinde koşulsuz geri ödeme garantisi vermekteyiz.

Sunucu Hizmet Sözleşmesi

Fiziksel ve bulut sunucu hizmetleri ile ilgili tüm detayları bu sözleşmede bulabilirsiniz.

tr_TRTurkish