Teknik Altyapımız

İstanbul'un Eyüpsultan ilçesinde Flat Ofis içerisinde yer alan veri merkezimiz, yurt içi ve yurt dışından toplam 4x10 Gbps internet çıkışı ile güvenilir ve hızlı internet bağlantısı sağlamaktadır. Yedekli yurt içi internet bağlantılarımız sayesinde siteleriniz yurt içinden en hızlı şekilde yayın yapar.

Veri merkezimizde web hosting hizmetleri, alan adı hizmetleri, bulut sunucu kiralama hizmetleri, fiziksel sunucu kiralama hizmetleri, CDN hizmetleri, Streaming hizmetleri, ssl sertifika hizmetleri, mail hizmetleri, lisans hizmetleri ve tüm bunların yanı sıra sunucu barındırma hizmetleri sunulmaktadır. Veri merkezimizdeki kaliteli hizmetimizin sürdürülebilir olması ve işlerinizin aksamamasına büyük bir titizlik ve özen gösterilmektedir. Bu doğrultuda tüm destek taleplerine 5 dakikanın altında cevap veriyor ve en kısa sürede çözüme kavuşturuyoruz.

Donanım Altyapısı

Gerçek sunuculardan oluşan sunucu alt yapımızın fiziksel sunucularımız üzerindeki tüm donanım bileşenleri profesyonel çözümler sunan kurumsal ölçekli donanımlardan oluşmaktadır. Sağlamış olduğumuz hosting alt yapımız ve bulut sunucu hizmeti sunuduğumuz sanallaştırma alt yapımız tamamen hızlı SSD diskler ile sağlanmaktadır. Günümüz teknolojisine ve hızına ayak uydurabilmek için en kaliteli işlemcilerden oluşturulan bu sistemlerimiz siz değerli müşterilerimizin işlerine en üst seviye katkıyı sağlayabilmek için yeni jenerasyon ram ve çevre donanımlarıyla desteklenmektedir. Diğer fiziksel sunucu çözümlerimizde sizin talepleriniz göz önünde bulundurularak ve sizin konfigürasyonlarınız ile teknik ekibimiz tarafından özenle hazırlanıp teslim edilmektedir.

Envanterimizde 1500 üzerinde kurumsal fiziksel sunucumuz bulunmaktadır. Bu sunucular üzerindeki tüm faaliyetlerde elimizden gelen tüm yardımı sizlere sunmaktayız. Güvenlik olarak CCTV, yakınlık (okutmalı) çip ve sunucu koruması tarafında ise Juniper alt yapısı kullanılmaktadır. YAngın algılama ve söndürme sistemlerinde ise FM200 yangın söndürme sistemi türü kullanılmaktadır. İklimlendirme ve soğutma sistemlerinde ise Daikin güvencesindesiniz. 1000kW azami soğutma kapasitesine sahip veri merkezimiz N+1 ek soğutma kapasitesine sahiptir. Binadaki bağımsız güç kaynaklarının yanı sıra yedekli güç kaynağı sistemlerimiz ile elektrik kesintisi ihtimalleri tamamen ortadan kaldırılmıştır. N+1 kesintisiz güç kaynağı ve N+1 ek jeneratör sistemimiz ile toplam jeneratör kapasitemiz 2×1100/1×550 kVA olarak güncellenmiştir. Tüm bu donanım envanteri tamamen bize ait olmakla birlikte büyüyen sistemlerimiz dahilinde her geçen gün ihtiyaçlar dahilinde daha da arttırılmaktadır.

Yazılım Altyapısı

Sunucular üzerindeki işletim sistemleri, kullanıcı kontrol panelleri ve hosting kontrol panelleri olmak üzere bir çok yazılım kullanılmaktadır. Tüm bu yazılımların hepsi lisanslı, güvenli ve aynı zamanda kullanımı kolay olarak tasarlanmıştır. Dışarıdan aldığımız yazılımsal destekler ile panellerimiz üzerinde her geçen gün yeni güncellemeler yaparak işlerinizi kolaylaştırmak için çalışmaktayız. Hosting, bulut ve fiziksel sunucu siparişleriniz kullandığımız otomasyonlarımız ile kısa bir süre içerisinde otomatik olarak hazırlanıp teslim edilmektedir. Özel konfigüresyonlar ile sipariş edilen fiziksel sunucularınız ise otomasyon dışında yer almakla birlikte teknik personellerimiz tarafından 4 saat içerisinde hazırlanıp sizlerle bilgileri paylaşılmaktadır.

Veri Merkezimizden Görüntüler

Bize Ulaşın

Hizmetlerimizden yararlanmak ve diğer tüm işlemleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

tr_TRTurkish