Merhaba,

Bu yazımızda sizlere Veeam Backup 9.0 kurulumunu anlatacağız.

Veeam Backup dan biraz bahsetmek gerekirse, veeam backup vmware sanallaştırma platformu üzerinde sunucuların yedeğini almak için kullanılan en verimli programlardan biridir. Oldukça yüksek sayıda kullanıcı ve yüksek bir sayıda beğenme oranı mevcuttur. Şimdi isterseniz Veeam Backup kurulumuna geçelim.

İlk olarak kurulum yapacağımız Windows Server sanal makinesini kuruyoruz. Kurulum anında dil ve bölge seçeneklerini default olarak veriniz. Kurulum yapmadan önce server makinemizin tarih ve saat ayarına güncellemelerin ve firewall ın kapalı olmasına dikkat ediyoruz.

Veeam Backup iso dosyasını server içerisinde açıyoruz. İlk olarak sağ tuşa tıklayıp mount seçeneğine tıklıyoruz. Daha sonra açılan ekranda setup a geliyoruz ve sağ tuşa tıklayarak run as administrator diyerek yönetici olarak çalıştırıyoruz. Next diyerek ilk 3 ekranda ilerliyoruz. Ardından önümüze gelen ekranda bazı programlar kurulu olmadığı için failed olarak görünmekte. Gerekli kurulumu yapmak için ekranda görünen install butonuna tıklıyoruz. Gerekli kurulumları yaptıktan sonra next diyerek devam ediyoruz. Daha sonra önümüze gelen ekranda install butonuna tıklıyoruz ve kendisi kurulumu yapıyor. Kurulum yaklaşık olarak 5-10 dakika sürmektedir. Son olarak finish diyoruz ve kurulumu tamamlıyoruz.

Kurulum için hazırladığımız video yu izleyerek daha rahat bir kurulum yapabilirsiniz. Aynı zamanda kanalımıza abone olmayı unutmayın.

Bu yazımızda sizlere Veeam Backup 9.0 kurulumunu hem yazılı hem de video olarak göstermeye çalıştık. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere…

ADVEYER.COM

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir